Existuje množstvo zaujímavých miest, o ktorých ani lokálni obyvatelia nemajú potuchy. Už rok chodíte tou istou trasou do zamestnania a možno ani neviete, že o ulicu ďalej je unikátne múzeum.

Alebo nová indická reštaurácia či vystavená najväčšia ceruzka na svete. Aplikácia Field Trip beží na pozadí smartfónu a sleduje za vás, či nie ste práve pri nejakom zaujímavom mieste. Autori ju vyvíjajú v spolupráci s Googlom.

Field Trip je taký nenápadný poradca v mobile. Po nainštalovaní sa nastavia hlavné parametre a potom už beží na pozadí automaticky. Priebežne sleduje polohu a porovnáva ju s databázou zaujímavostí z oblastí architektúry, historických miest, akciových ponúk v obchodoch, reštaurácií, múzeí či nevšedných miest.

Je jasné, že tieto databázy sú plné hlavne miest v zahraničí. No vyskúšali sme ju aj v Bratislave a niekoľko upozornení sme dostali. Či už na Euroveu, novú taliansku reštauráciu alebo katedrálu Sv. Martina.

Pokrytých miest má po celom Slovensku pribúdať. Mimochodom, aplikácia je kompletne v slovenčine. Informácie v kartách už nie, no nechýba preklad do slovenčiny jedným klikom.

Appka dňa: Staňte sa objaviteľmi

   

Appka dňa: Staňte sa objaviteľmi

   

Appka dňa: Staňte sa objaviteľmi

Zaujímavé miesta sa dajú vyhľadávať aj ručne, podľa kategórie a na mape. Druhou možnosťou je nechať aplikáciu bežať na pozadí a v prípade múzea či kaštieľa v okolí sa na obrazovke zobrazí karta s fotografiou a informáciami o danom mieste.

Rovno z nej sa dá k objektu navigovať, prípadne sa informácie o ňom dajú zdieľať na sociálnych sieťach. V prípade reštaurácií sa zobrazuje aj jej hodnotenie hosťami.

Bonusom je možnosť nechať si informácie z karty prečítať. A to v prípade, že aplikácia zistí, že k mobilu sú pripojené slúchadlá. Alebo tiež vtedy, keď deteguje, že práve šoférujete. Nastaviť sa dá aj intenzita „skenovania“ okolia a zobrazovania kariet.

Treba sa zmieriť s tým, že aj keď minimálny, ale vplyv na batériu táto aplikácia má. No pri reálnom používaní sme  rozdiel takmer nepostriehli. Field Trip je bezplatný a funguje len na smartfónoch.

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

          

Appka dňa: Staňte sa objaviteľmi

Foto v článku a na titulke - Google play