Hudba patrí k životu, hovoria si pravidelne vo vývojárskom štúdiu Smule. Inak by zrejme nepustili do aplikácií ako Magic Piano alebo Ocarina, pomocou ktorých môžete profesionálne hrať zložité melódie, aj keď vám noty nič nehovoria. S appkou Cinebeat posúvajú svoju víziu - že tvorba a reprodukcia hudby je otvorená aj pre laikov - na nový level.

Cinebeat slúži na kreovanie krátkych videoklipov pomocou efektov, aké vidieť aj v hollywoodskych megaprodukciách svetových hviezd. Pár dotykmi sa dá vytvoriť dielko, za ktoré by sa vo svojich začiatkoch nehanbil ani Michael Bay (kým sa zamiloval do Transformerov, nakrúcal klipov pre Tinu Turner či Meat Loafa).

Autori Cinebeatu označujú svoju aplikáciu ako nástroj, ktorý zmení váš život na hudobné video. Ako na to?

Najprv kamerou na mobile - prednou alebo zadnou - nahráte krátke video (najviac 15-sekundové). Môžete na ňom strúhať grimasy a robiť gestá. Prípadne natočiť priateľku, ako k vám kráča a popri tom si niečo pospevuje, alebo hovorí. Fantázii sa menej nekladú.

Appka dňa: Pochváľte sa priateľom vlastným videoklipom

 

Appka dňa: Pochváľte sa priateľom vlastným videoklipom

 

Appka dňa: Pochváľte sa priateľom vlastným videoklipom

Následne pridávate hudobný podmaz a obrazový filter. Appka potom nahraný zvuk sama zremixuje - a videoklip je na svete.

Súčasťou Cinebeatu je sociálna sieť, na ktorej svoje dielka vystavíte na obdiv (alebo kritické komentáre) pre ostatných používateľov aplikácie. Prípadne si môžete prezerať a hodnotiť výtvory iných.

Cinebeat sa dá stiahnuť na iPhone a iPad. Aplikácia je bezplatná, no v základnej verzii obsahuje len zopár hudobných podmazov a obrazových filtrov - ďalšie sa dajú dokúpiť.

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Foto na titulke a v článku - AppStore/Cinebeat