Milý namáhač mozgových závitov. Tak by sa najstručnejšie dala vyjadriť novinka od vývojárského tímu 5Ants, logická adventúra typu point-and-click, Tiny Thief. Vydavateľom je fínska firma Rovio, ktorá stojí za megahitom Angry Birds.

Malý zlodej má, na prvý pohľad, zabaviť skôr mladšie ročníky. Na ten druhý donúti pousmiať sa aj starších hráčov. Logické úlohy sú síce na začiatok jednoduché, no neskôr vedia potrápiť.

Malý zlodej s pomocníkom vo forme fretky je síce kleptoman, no niekedy vystupuje aj ako miniatúrna verzia Robina Hooda a okráda len tých, ktorí si to zaslúžia. V každom kole v šiestich oblastiach musí bez toho, aby bol spozorovaný strážcami či predajcami získať rôzne predmety uložené na mape.

Cesta k nim je veľmi rôznorodá, od lezenia po rebríkoch po zlaňovanie. Okrem toho prísť na to, kam treba ísť, je dôležité aj časovanie. Napríklad treba počkať, kým sa stráž v pravidelných intervaloch otočí opačným smerom. Pomáha schovávanie v sudoch či odlákanie pozornosti všakovakými pomôckami.

Appka dňa: Milá forma kleptománie

Zdroj: Rovio

   

Appka dňa: Milá forma kleptománie

Zdroj: Rovio

Ovládanie je jednoduché: kliknúť na miesto a Malý zlodej sa tam vyberie. Pri objektoch, s ktorými sa dá manipulovať, sa zobrazí malá ikona. Najprv sa k nim ale treba priblížiť.

Po grafickej stránke ide o jednoducho, no nápadito prepracované prostredia a jemne cítiť príbuzenstvo s nahnevanými vtákmi. Ešte lepšie je na tom zvuková stránka. Rôzne hromženie, šomranie, údiv a iné neverbálne prejavy strážcov, pirátov a ďalších protagonistov dvíhajú kútiky najviac.

Tiny Thief je dostupný pre Android aj iOS za 2,69 eur. 

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

         

Appka dňa: Milá forma kleptománie