Každému sa aspoň raz stalo, že zaspal do školy, na skúšku alebo na pracovný pohovor. Náhoda? Alebo sa týmto spôsobom ľudský organizmus bráni očakávanému stresu? V každom prípade, zaváňa to nepríjemnými konzekvenciami.

Možno má takúto skúsenosť aj autor aplikácie Wake N Shake Alarm Clock. A aby sa neopakovala, nevytvoril len jednoduchý budík, ktorý - ak začne zvoniť - zaklapnete a driemete ďalej. Ó nie, táto appka vám nedá pokoj, kým sa naozaj nepreberiete...

Ako to dosiahne?

Používa jednoduchý trik. Zvonenie sa nedá len tak ľahko vypnúť. Nepomôže prepnutie do vibračného módu, ani vypnutie appky. Mobil sa utíši až po tom, ako sa mu chvíľu povenujete. A síce, kým ním zhruba desať sekúnd riadne netrasiete.

K dispozícii je viacero budiacich zvukov: od kvokania sliepky cez ženský krik a diabolský smiech až po skautskú trúbku. Nastaviť sa dá aj požadovaná intenzita trasenia mobilom.

Appka dňa, s ktorou zaručene nezaspíte

 

Appka dňa, s ktorou zaručene nezaspíte

 

Appka dňa, s ktorou zaručene nezaspíte

Zvuk sa pri zvonení postupne zosilňuje. Ako dlho musíte mobilom ešte triasť, kým prestane budiť, zistíte z percentuálneho ukazovateľa na mobile. Ten sa postupne zvyšuje (treba dosiahnuť 100 %). Ak s trasením na chvíľu prestanete, začne ukazovať klesať.

Okrem klasického budenia o pol siedmej ráno podporuje appka aj krátke zdriemnutie (po anglicky: nap), napríklad po obede...

Wake N Shake Alarm Clock je dostupný pre iPhone a iPad a stojí 89 centov.

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Foto na titulke a v článku - AppStore/Wake N Shake Alarm Clock