Najväčší slovenský letný hudobný festival Pohoda začína už o pár dní. Okrem stanu a slnečných okuliarov si môžete pribaliť aj vynovenú mobilnú aplikáciu.

V podstate ide o tú istú aplikáciu ako pre vlaňajšiu Pohodu, no jej autori pridali niekoľko zaujímavých drobností. Prehľadný dizajn ostal, zmenili sa dôležité fakty. Festival má napríklad mierne iné rozloženie stageov. S rozšírenou realitou sa ale nedá stratiť.

Úvodné menu je rovnako ako vlani kruhové. Uprostred je logo festivalu, ktoré funguje zároveň na zapínanie svetla prostredníctvom blesku telefónu.

Prvou možnosťou s názvom Kamaráti sa spúšťa oznamovanie polohy na mape svojim známym. Podmienkou je prihlásenie na Facebook. Prípadne sa dá poloha od známeho vyžiadať. Na ploche dlhej približne kilometer sa to zíde.

Druhé v ponuke sú informácie pre návštevníkov. Sú medzi nimi pokyny, ak prichádzajú autom či autobusom, ako to funguje so sprchami, čo je na festivale zakázané, čo si na Pohodu so sebou zobrať a podobne.

Tretia je Orange zóna o aktivitách operátora na festivale. Mimochodom, zabezpečí nabíjačkareň s dvojnásobnou kapacitou oproti vlaňajšku, takže ak časté používanie tejto aplikácie mobil vybije, nebude to problém.

Appka dňa: Kto ide na Pohodu?

   

Appka dňa: Kto ide na Pohodu?

   

Appka dňa: Kto ide na Pohodu?

Nasleduje mapa areálu, ktorá ako podklad používa Google Maps s animovanou vrstvou festivalu. Orientuje sa jednoducho, prehľadnosť zvyšuje filter zobrazenia vybraných miest na mape.

Okrem označenia polohy stanu či auta pribudla novinka: rozšírená realita (augmented reality). Mobil stačí namieriť v areáli a záber z fotoaparátu bude obohatený o vrstvu informácií, čo sa ktorým smerom nachádza alebo kto práve hrá na danom pódiu.

Ďalšou položkou je program vystúpení. Prehľadne rozdelený podľa pódií a času. Po kliknutí na každého interpreta sa zobrazia základné informácie a tiež možnosť pridať si ho do personalizovaného programu alebo pridať si pripomienku do kalendára smartfónu. Zobraziť sa dá aj abecedný zoznam všetkých interpretov.

V novinkách sú krátke správy z diania pred a počas festivalu. Orange nakoniec pridal ešte tajomnú Live hru, ktorá bude fungovať počas festivalu a inštrukcie budú chodiť vo forme push notifikácii.

V neposledom rade poteší aj kompletná lokalizácia do angličtiny či odpočítavadlo do začiatku tohto festivalu. Aplikácia je dostupná ako pre iOS, tak aj pre Android. 

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

     

Appka dňa: Kto ide na Pohodu?

Foto v článku a na titulke - Google Play