Po veľkom úspechu sa bodky presunuli z iOS aj na Android a môže začať veľké porovnávanie šikovnosti a strategického premýšľania naprieč platformami. Dots je jednoduché spájanie farebných bodiek, ktoré sa potom eliminujú a pribudnú ďalšie a ďalšie. Hra je zabalená do sparťanského dizajnu, ktorý môže niekomu pripomínať prichádzajúci iOS 7.

Na blogu sa tvorcovia hry sa chvália, že doteraz už ľudia odohrali takmer miliardu kôl. Niet sa čo diviť. Je to ozaj návyková záležitosť. Navyše, podporuje zdieľanie výsledkov na Facebooku a Twittri, takže snaha predbehnúť priateľa motivuje k ešte častejšiemu hraniu.

Princíp hry je až banálny. Hracia plocha pozostáva zo šiestich riadkov a šiestich stĺpcov farebných bodiek. Po spojení dvoch a viacerých bodiek rovnakej farby prasknú a bodky nad nimi prepadnú na ich miesto. Čo najdlhšie spojenie znamená vyššie skóre.

Hlavným cieľom je robiť uzavreté štvorce. Vtedy zmiznú všetky bodky tejto farby z hernej plochy a je tak väčšia šanca urobiť štvorec inej farby. A potom ďalší a ďalší.

Na výber sú dva herné módy, buď na 30 sekúnd alebo na 30 ťahov. Hra podporuje aj lokálny multiplayer. Na jednom tablete alebo smartfóne sa dá striedať s protivníkom zoči voči.

Appka dňa: Bodky sú nové piškvorky

Zdroj: Apple

   

Appka dňa: Bodky sú nové piškvorky

Zdroj: Apple

Zaujímavá je aj forma odmien. Každá hra pridá určitý počet bodiek, v tomto prípade akýchsi žetónov. Za tie sa dajú dokupovať pomocné bonusy ako zmazanie všetkých bodky jednej farby, zmazanie jednej bodky alebo pozastavenie časomiery na 5 sekúnd. Čím viac sa hrá, tým je jednoduchšie dosahovať vyššie a vyššie skóre.

Dots možno zadarmo stiahnuť z App Storu a Google Play.   

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

          

Appka dňa: Bodky sú nové piškvorky