Je nepopierateľné, že Angry Birds sú najúspešnejšou hernou aplikáciou, ktorá zo smartfónov a tabletov presedláva do inteligentných televízorov a postupne aj počítačov a herných konzol. Ich autori z fínskeho štúdia Rovio už ale konečne skúsili aj niečo iné. Amazing Alex je logická hra, ktorá má učiť, ako fungujú fyzikálne javy. Úrovne sa dajú aj vytvárať a uploadovať na internet pre ostatných hráčov.

Popravde, princíp hry nie je úplne jedinečný a už dlhšie je dostupných niekoľko hierveľmi podobnou tematikou. Rovio ju však skrášlila a vylepšila. V dvojrozmernom prostredí sa na stenu či podlahu ukladajú rôzne predmety: kartónové škatule, poličky či potrubia. Cieľ je rôzny. V niektorých kolách treba dostať futbalovú alebo tenisovú loptičku do koša na prádlo, v ďalších zasa balón mimo obrazovku bez toho, aby praskol. Na ceste k cieľu sa ešte zbierajú tri hviezdičky pre vyššie skóre.

Náročnosť je v úvode až frustrujúco jednoduchá, no približne po ôsmom kole už treba rozmýšľať. Napríklad ako natočiť poličku, aby po nej héliom naplnený balón kĺzal smerom hore, vyhol sa ostrým nožniciam a pritom pozbieral všetky hviezdičky. Alebo ako postaviť knihy na poličku, aby padajúca lopta vytvorila domino efekt a posledná kniha skončila v koši na prádlo.

Appka dňa: Amazing Alex

     

Appka dňa: Amazing Alex

Postupne sa levely komplikujú, pribúdajú nové predmety na ich dokončenie a mení sa aj prostredie, kde sa tieto pokusy s fyzikou konajú. Po grafickej stránke vidieť, že ide o tvorcov Angry Birds, lebo niektoré prvky fyzikálneho modelu sú do tejto novinky prebraté.

Zaujímavým doplnkom je možnosť vytvárať si vlastné levely a uploadovať ich na internet, prípadne si stiahnuť levely od ostatných hráčov. Spolu s 96 už základnými úrovňami to znamená, že Amazing Alex sa dá hrať celé mesiace.

Amazing Alex je dostupný ako pre iOS, tak aj pre Android. V bezplatnej verzii s reklamou sa dá stiahnuť len z Google Play. Variant pre iPhone a HD verzie pre tablety sú za poplatok.  

 

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Zdroj: Apple

          

Appka dňa: Amazing Alex

Foto v článku a na titulke - Google