Kvalitný smartfón sa spozná podľa toho, ako je spracovaná jeho fyzická schránka a tiež ako má vyladený softvér. Stáva sa, že aj slabší procesor zvládne plynulejšie zobrazovať používateľské prostredie či hry ako nevyladený systém s najnovším hardvérom.

Tak či onak, niekedy sa aj bežnému používateľovi zíde vedieť koľko jadier má v dlani, prípadne od akého výrobcu sú a či už má Android Jelly Bean alebo len Ice Crem Sandwich.

Na zistenie podrobností komponentov v počítačoch dlhé roky slúžil malý program CPU-Z. Teraz už vie zobrazovať informácie aj o parametroch smartfónov a tabletov.

Jednoduchšia už aplikácia nemohla byť. Po pár sekundách od spustenia vypíše podrobné informácie rozdelené na štyri záložky. V prvej sú základné veci o SOC – system on a chip. Čiže názov procesora a architektúry, počet jadier, výrobný proces, takt každého jadra či výrobcu grafického čipu a ďalšie.

V druhej záložke sú dáta o systéme – výrobca smartfónu, verzia Androidu, rozlíšenie displeja, kapacita operačnej pamäte či dostupnej pamäte na SD karte. Tretia záložka je vyhradená pre batériu, jej momentálny stav, technológiu či teplotu. Nakoniec sú tu ešte podrobné dáta zo senzorov ako magnetické pole, svetelného senzoru, gyroskopu a ďalších.

A to je všetko. V nastaveniach sa iba vyberá medzi zobrazením v stupňoch Celzia alebo Fahrenheitoch. Aplikácia je bezplatná a dostupná pre zariadenia s Androidom od verzie 3.0 a vyššie.

Appka dňa: Aký máte smartfón?

 

Appka dňa: Aký máte smartfón?

 

Appka dňa: Aký máte smartfón?

 

Appka dňa: Aký máte smartfón?

Foto v článku a na titulke - Google Play