Antik Telecom rozbehol triple play služby na novej optickej sieti vo východoslovenskom meste Gelnica. Záujemcom ponúka vysokorýchlostný internet s rýchlosťou do 70 Mbit/s, digitálnu televíziu so 190 kanálmi (vrátane HD programov) a telefónne služby. Operátor o tom informoval v tlačovej správe.

Výstavbu siete typu FTTH, ktorá vedie optiku priamo do bytov, oznámil Antik vlani v októbri. Pripojenie gelnickej siete ku kostrovej infraštruktúre (backbonu) sa realizuje optickou linkou do Košíc. Antik chce sieťou pokryť celé gelnické sídlisko (ulice: Záhradná, Tehelná, Športová a SNP).

„Víziou našej firmy je prinášať vysokorýchlostný internet aj do miest, ktoré nie sú pre veľkých investorov zaujímavé. Aj keď Gelnica leží v oblasti s vysokou nezamestnanosťou, ľudia majú záujem o rýchly internet a digitálnu televíziu. Nová sieť bude pokrývať približne 1 200 domácností,“ uvádza v tlačovej správe produktový manažér Antiku Marián Sabol.

Antik sľubuje v Gelnici vybudovať tiež bezplatnú wifi zónu na Baníckom námestí a poskytovať internet pre Mestský úrad, Technické služby, Správu bytov, Banícke múzeum, materské a základné školy, Centrum voľného času, Mestský futbalový klub a Hokejový klub.

Antik v súčasnosti prevádzkuje vlastné optické alebo optometalické siete v Košiciach, Stropkove, Vranove či Žarnovici a v ďalších mestách, napríklad Humennom, ju buduje. Celkovo v súčasnosti deklaruje viac ako 40-tisíc zákazníkov.

Foto na titulke - Gelnica.sk