Antik Telecom sa s konceptom šírenia digitálnej televíznej služby pokúsi expandovať do Poľska. S mediálnou skupinou ZPR tam vytvoril spoločný podnik (každý partner vlastní 50%). Firma Tango TV sa má venovať poskytovaniu služieb, obdobne ako to Antik robí na Slovensku cez svoj SmartTVbox. eTREND o tom informoval riaditeľ firmy pre rozvoj biznisu Peter Blaas.

SmartTVbox je zariadenie, ktoré cez internetovú linku ľubovoľného providera s postačujúcou kapacitou pripojenia šíri televízne vysielanie niekoľko desiatok televíznych kanálov. Okrem plnoformátových slovenských a českých, aj tématických. Okrem toho ponúka archív vysielania najsledovanejších staníc z uplynulých 20 dní (prečítajte si recenziu archívu). Tango TV je názov IP TV služby, ktorú Antik poskytuje vo vlastnej sieti.

Poľská obdoba SmartTVboxu nemá televízne vysielanie na obrazovky používateľov posielať len cez internetové pripojenie. Zariadenie má byť hybridné - schopné prijímať aj signál terestriálnej (anténovej) digitálnej televízie DVB-T. V Poľsku sa cez DVB-T v súčasnosti distribuuje 24 kanálov a tento rok tam končí analógové vysielanie.

ZPR je jednou z najväčších mediálnych skupín v Poľsku. Prevádzkuje dve televízne stanice Eska T a Polo TV (v pláne má tretiu), viacero rádií, ako napríklad Radio Eska a Vox Radio FM, vydáva tabloidný denník Super Express a niekoľko lifestylových magazínov.

Foto na titulke - TREND/Ivan Fleischer