Antik Telecom ukončil výstavbu optickej siete typu FTTH vo východoslovenskom Stropkove. Od jari, kedy na ňu získal územné rozhodnutie, naťahal vlákna k 1 500 bytom, ale „vďaka ústretovej komunikácii s mestským úradom“ i k väčšine rodinných domov. Firma o tom informovala v tlačovej správe.

Antik tvrdí, že jeho stropkovská sieť dosahuje najväčší podiel domácností s optickým pokrytím na Slovensku, pretože doteraz operátori smerovali optiku zvyčajne len na mestské sídliská. „Vedenie mesta Stropkov malo od počiatku záujem pritiahnuť konkurenciu do poskytovania telekomunikačných služieb pre občanov,“ dodáva šéf Antiku Igor Kolla.

Konkurenciou pre Antik bude aj Slovanet, ktorý v Stropkove od júla poskytuje rýchly internet na 1 700 prípojkách miestneho bytového družstva a prevádzkovateľa káblovej televízie, spoločnosti Vares.

Antik chce v stropkovskej FTTH (Fiber To The Home) sieti, v rámci ktorej sú vlákna ťahané priamo do domov a bytov, poskytovať vysokorýchlostný internet s rýchlosťou 70 Mbit/s, digitálnu televíziu a telefónne služby.

Foto na titulke - Stropkov.sk