Ancestors Legacy (PC)

Stredovekých stratégií za posledné roky veľa nevyšlo, a tak je nový príspevok v žánri vítaný. Pre nás je potešiteľné zahrnutie lokálnej rasy Slovanov, kde sa prezentuje poľský Mešek I, no tento národ je našim končinám blízky a na pomery videohier originálny.

Štartujete s Vikingami, hra sprístupní aj Germánov či anglosaské pokusy. Kampaň je výborne pripravená, scény dopĺňajú historické pozadie a navyše ich môžete sledovať v češtine. Kto miluje historické ťaženia, tu si príde na svoje.

Hrateľnosť je už väčšou výzvou, Ancestors Legacy patrí skôr medzi ťažšie hry, preto rada favorizuje AI nepriateľov na váš úkor. Občas nasadí presilu, keď sa naťahujete o dediny, má podozrivý náskok. Novinka je klasickou real-time stratégiou, časť hernej doby venujete budovaniu základné, druhú vašej expanzii a dobývaniu nepriateľov či osád na mape.

Jednotky sa objavujú v oddieloch, často sa zrania, radi zatrúbite na ústup a využijete liečiteľov, počty sú úsporné a dôležité. Doplatiť na veľa zranených bez možnosti obnovenia mŕtvych jednotiek môžete často a je to jeden z dôvod početných prehier. Hra vás neraz posunie do krkolomných situácií bez možnosti ustúpiť – a prídete o hrdinu, čo musí prežiť.

Družiny sa dokážu vylepšovať: levely, brnenia, lepšie zbrane a tým pádom silnejšie celky a na limit 10 skupín si zvyknete. Jednotky výborne využijú terén v boji: schovajú sa v poli, prepadnú hliadky či vypália pár osád.

Prirodzene, často sa bojuje aj o suroviny a náplne misií sú pestré: občas treba obsadiť dôležité body či zdroje, inokedy niekoho uniesť a ochrániť. Ofenzívne ladené úlohy rátajú s dobytím miest, vykradnúť kľúčové body (napríklad chrám a sýpku) a priestor dostanú i stredoveké sabotáže.

Výhoda Ancestors Legacy je, že mieša staré i nové prvky stratégie a ešte ich v roku 2018 obohacuje o veľmi dobrý vizuál i prepracovanú audiostopu. Nápadov má dosť, akurát nevyrovnaná obtiažnosť a málo hráčov v multiplayeri môže niektorých odradiť.

Aragami: Shadow Edition (Xbox One, PS4, PC)

Je príjemné vidieť, že v čase prepracovaných akcií, deštrukčných modelov či výletov do vesmíru sa stále nájdu autori, ktorí uberú zo zbesilého tempa a dajú priestor skôr nenápadnej stealth taktike a aj pomalšiemu postupu.

Pointa je, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa