Spoločnosť Amazon rozširuje portfólio obsahu pre čítačku Kindle. Ku knihám, periodikám a článkom sa pridávajú Kindle Singles — príbehy, zamyslenia, reportáže a eseje. Singles sú dĺžkou aj formou úplne nový koncept. Sú dlhšie ako článok v časopise, no kratšie ako kniha, rádovo medzi 30 a 90 stranami.

„Menej ako 10-tisíc slov alebo viac ako 50-tisíc. To sú dve možnosti, ktoré mali spisovatelia po viac ako storočie. Ich diela museli byť buď dostatočne krátke, aby mohli byť v časopise, alebo mať dostatočnú váhu, vyžadovanú pre marketing a distribúciu kníh,” píše Amazon v správe, ktorú vydal pri prvom ohlásení Singles ešte minulý rok. „Avšak v mnohých prípadoch je práve desať- až 30-tisíc slov ideálna dĺžka na predstavenie jednej prevratnej myšlienky,“ pokračuje Amazon.

Oproti štandardným knihám sú Kindle Singles ponúkané za zlomkovú cenu. Vo väčšine prípadov za dva až tri americké doláre. Nájde sa ich však mnoho aj po jednom doláre a najdrahšia stojí päť dolárov. Singles sú originálne texty, napísané práve pre distribúciu cez Amazon. Vydávané sú nezávisle od vydavateľstiev a autorom sa môže stať každý, kto má dostatočné schopnosti.

Singles sú novinkou vo viacerých aspektoch. Môžu poslúžiť ako odrazový mostík pre začínajúcich autorov, ktorí sa ešte na knihu štandardnej dĺžky necítia. Zároveň predstavujú vyjadrovací prostriedok pre expertov v určitých oblastiach, ktorí chcú analyzovať problém, no nemajú čas, zázemie, alebo dôvod na vytvorenie dvestostranového diela. Tak ako keď Apple predstavil iPad pre vyplnenie medzery medzi smartfónmi a počítačmi, môžu byť Kindle Single katalyzátorom v publikovaní stredne dlhých textov.

Medzi autormi Singles sú momentálne novinári, poviedkári, vedci, historici, politológovia, a odborníci z odvetvia biznisu. V čele rebríčka Singles je 43-stranová zbierka príbehov Opúšťanie domova, 34-stranová reportáž o rekordnej štokholmskej bankovej lúpeži Lifted či ďalšia reportáž Neviditeľný nepriateľ.

Kindle Singles si možno okrem čítačky Kindle stiahnuť aj do iPadu, iPodu touch, iPhonu, androidového telefónu, na Blackberry alebo do osobného počítača.

Amazon rozširuje online knižný biznis

Zdroj: promo

Foto na titulke - Amazon