Internetový obchodník Amazon sa chystá konkurovať iPadu. Podľa technologického blogu Boy Genius Report pripravuje dvojicu tabletov. Coyote, založený na populárnej mobilnej platforme nVidia Tegra 2, a Hollywood, ktorý má byť postavený na očakávanej výkonnejšej platforme nVidia Tegra 3.

Aj keď ide o neoficiálnu informáciu, ku ktorej sa Amazon priamo nevyjadril, podľa servera Rethink Wireless vyzerá pravdepodobne. Cituje slová šéfa Amazonu Jeffa Bezosa „zostaňte naladení“, ktorými odpovedal na otázky ohľadom tabletových plánov. A tiež pripomína, že firma nedávno spustila cloudovú storageovú službu, dopĺňajúcu existujúce služby videostreamingu, predaja e-kníh alebo hudobných downloadov, ktoré sú ako stvorené pre tabletový ekosystém.

Rethink takisto uvádza informáciu taiwanského servera Digitimes, podľa ktorého sa amazonovské tablety už vyrábajú a firma očakáva, že počas vianočnej sezóny predá mesačne 800-tisíc zariadení.

Špekuluje sa tiež o tom, kde Amazon nabral toľko guráže pre pomerne odvážny krok. Najviac reálnou sa zdá teória, že firma sa nechala inšpirovať sama sebou po tom, čo čítačku elektronických kníh Kindle vyhodnotila ako veľký úspech.

O špecifikáciách amazonovských tabletov sa toho zatiaľ veľa nevie. Tegra 2 je dvojjadrový základ, akýsi mainstream, kým Tegra 3 už skôr štvorjadrový luxus. Známe nie sú ani rozmery či rozlíšenia displejov. Jedna vec je istá: Amazon chce s tabletmi na trh prísť koncom tohto kalendárneho roka.

Foto na titulke - Amazon