Aj keď v našich končinách nie je nakupovanie cez Amazon až tak rozšírené, vo svete je to jeden z najväčších predajcov takmer čohokoľvek. Od dávkovača sprchového gélu v tvare nosa, cez 100 palcové televízory až po čítačky Kindle vlastnej značky. Zákazníci s predplatenou službou Prime majú niekoľko výhod, okrem iného aj rýchlejšie dodanie objednaného tovaru. Aby tento dopyt Amazon stíhal plniť, začína s vlastnou leteckou prepravou.

Amazon bude rozvážať tovar vlastným lietadlom. Dronmi až neskôr

Amazon doručí zásielku do 30 dní

Amazon One, ako sa prvý nákladný Boeing 767 – 300 volá, predstavili Amazon na leteckej šou v Seattli. Lietadlo je od spoločnosti Atlas Air, ktorá je partnerom Amazonu na rozvoz tovaru. Ide o lízing, plán je vytvoriť flotilu 40 lietadiel, ktoré budú nasledujúce dva roky zadelené do divízie Prime Air.

V blízkej budúcnosti ju majú rozšíriť aj ďalšie lietajúce stroje. Nie však lietadlá, ale drony. Technologicky už je to vyriešená záležitosť. Čaká sa len na dokončenie legislatívnych krokov.

Amazon sa nebojí nových technológií, ktoré mu pomáhajú urýchľovať logistiku. Vo svojich obrovských skladoch už začal používať robotických skladníkov. Vyzerajú ako robustné robotické vysávače a dokážu s vysokou presnosťou prenášať celé police s tovarom.

Iróniou je, že hoci by to malo znamenať prepúšťanie zamestnancov, v skutočnosti ich pribúda. Za rok 2015 ich Amazon eviduje až 230-tisíc, o viac ako 80 tisíc oproti predošlému roku.