Téma obrovských zliav už bola prepieraná mnohokrát. Technicky sú zľavy správne, pretože stačí konkrétnu cenu na okamih zalistovať napríklad z bežných 100 eur na 200 eur a potom ju vrátiť na pôvodnú hodnotu, ale už s nálepkou 50-percentnej zľavy. Z etického hľadiska to je, samozrejme, diskutabilné.

Musíme uznať, že momentálne to zelený mimozemšťan nepreháňa až tak ako kedysi. Stále to ani zďaleka nie sú o tretinu alebo hoci len štvrtinu nižšie ceny, ako deklaruje. Ale zasa často sú hoci o pár eur najnižšie v porovnávači Heureka, respektíve približne rovnaké, aké ponúkajú omnoho menej renomované až neznáme e-shopy.

Vybrali sme 14 kusov techniky, ktoré má ale Alza teraz ozaj citeľne lacnejšie (15 až 30 percent) než všetci iní predajcovia a nie sú len klasickým blafom s percentami.

BlackBerry KEYone Silver (310 eur, bežne od 420 eur)

Pri tomto smartfóne sa Alza pochlapila a ozaj ho ponúka o viac ako štvrtinu lacnejšie, než všetci ostatní predajcovia. KEYone je určený hlavne pre fanúšikov BlackBerry, respektíve tých, ktorí potrebujú smartfón s hardvérovou qwerty klávesnicou. Tých je ako šafranu. Parametrami ako Snapdragon 625, 3 GB RAM alebo 3 500 mAh batériou sa radí do lepšej strednej triedy.

Alza má Black Friday, ozajstné zľavy treba poriadne hľadať. Tieto sme našli

BlackBerry KEYone Zdroj: BlackBerry