Preto niet pochýb, že väčšina moderných pracujúcich ľudí dnes vlastní notebook. Vzhľadom na aktuálne trendy a rozmanitosť pracovného trhu majú od svojich zariadení určité očakávania. Chcú, aby mal ich notebook pekný dizajn, dlhú výdrž batérie, bol ľahko prenosný, aby sa dal využívať na zábavu a zároveň na efektívnu prácu.

„Ušitý na mieru“

Na tieto potreby zareagovala spoločnosť Lenovo, ktorá predstavila radu notebookov s označením ThinkBook. Vychádza zo známej kultovej rady ThinkPad, ktorá bude čoskoro oslavovať 30 rokov na trhu. Nová rada sa líši tým, že ponúka väčšiu prispôsobivosť, inteligentné inovácie, je cenovo dostupnejšia a jej cieľovou skupinou sú práve mileniáli.

ThinkBook
Zdroj: Lenovo
ThinkBook

Kancelársky obojživelník

Čo teda prinášajú notebooky pre modernú generáciu? Za pozornosť stojí najmä model ThinkBook 14 a 16 Gen 4+ . Do oka vám ihneď padne štýlové tenké a odolné hliníkové telo s hmotnosťou začínajúcou od 1,5 kg. To z neho robí skvelého spoločníka v kancelárii i na cestách. Vďaka množstvu portov ho môžete prepojiť takmer s čímkoľvek. Pracovnú plochu si napríklad môžete rozšíriť pripojením dvoch 4K monitorov.

Kryje vám chrbát

Prenosné domáce kino? Aj taký je ThinkBook, ktorý má displej s pomermi strán 16:10 a reproduktory s technológiou Dolby Atmos. Ak ide o prácu, výkonný procesor 12. generácie od Intelu utiahne aj náročné programy. Ruka v ruke s tým ide silná batéria, ktorá vám zabezpečí až 10 hodín výdrže. Oceníte aj inteligentné bezpečnostné funkcie, ako kryt kamery pre väčšie súkromie alebo funkciu Glance, ktorá vás upozorní, ak sa vám niekto pozerá cez rameno.

Multitasking na druhú

Osobitnou triedou je ThinkBook Plus Gen 3. Ako napovedá názov, tento model ponúka niečo navyše. A to druhý 8-palcový dotykový displej, ktorý prináša nové možnosti, ako využívať notebook efektívnejšie. Jednoducho z neho spravíte kalkulačku alebo kresliacu dosku na úpravu obrázkov. Navyše má aj certifikáciu na elektronický podpis dokumentov.

ThinkBook Plus Gen3
Zdroj: Lenovo
ThinkBook Plus Gen3

Notebooky ThinkBook ponúkajú všetko potrebné na prácu aj zábavu. Rozhodne si tu nájde svoje každá generácia. Ak práve rozmýšľate nad novým notebookom alebo výmenou starého, ThinkBook by mohol byť ideálnym riešením.