Appka sa oficiálne volá Dôvera po ruke (spisovne by malo byť - poruke). Po spárovaní s takzvanou elektronickou pobočkou (čo je systém elektronickej komunikácie medzi poisťovňou a poistencom - na jeho aktiváciu treba osobne navštíviť pobočku poisťovne jeho aktivácia je možná aj cez web a mobil) ponúka človeku prístup k elektronickej zdravotnej karte.

Tá obsahuje chronologický prehľad absolvovaných vyšetrení a predpísaných liekov. Aj s presnou sumou, ktorú za ne lekár vyúčtoval zdravotnej poisťovni. Dozviete sa napríklad, aký pravidelný mesačný paušál na vás berie „obvoďák“, koľko stála tá polhodina ležania v trubici na elektromagnetickej rezonancii, alebo na koľko by vyšla plomba sedmičky vľavo hore, ak by ste nešli k zmluvnému zubárovi.

Po kliknutí na konkrétnu položku v zozname sa zobrazí detailnejší popis vyšetrenia. A tiež možnosť reklamácie. Nie je ťažké uhádnuť, že poisťovňa tým sleduje odhaľovanie nezriedka medializovaných praktík, kedy lekár či iné zdravotnícke zariadenie vyfakturuje poisťovni aj zákrok, ktorý pre dotyčného pacienta nevykonali.

Keďže zdravotná karta obsahuje údaje, ktoré sú viac než osobné, prístup do appky chráni Vami zadaný PIN. 

Ako pozerať doktorom na prsty

Zdroj: Dôvera.sk

Ako pozerať doktorom na prsty

Zdroj: Dôvera.sk

Okrem elektronickej zdravotnej karty poskytuje mobilná aplikácia Dôvery aj ďalšie funkcie. Môže napríklad poslúžiť ako preukaz poistenca. Obsahuje všetky potrebné údaje: meno, dátum narodenia, identifikačné číslo preukazu... Hoci niektorí lekári môžu ostať v rozpakoch, keď na výzvu „Predložte kartičku poistenca“ vytiahnete smartfón.

Appka takisto dokáže vytrvalo posielať push notifikácie na preventívne prehliadky, plánované hospitalizácie a liekové inteakcie. Alebo na mape zobrazí najbližšie lekárne a pohotovosti aj s informáciami o otváracích hodinách.

Špecifickou funkcionalitou je SOS tlačidlo. Objaví sa na prvej obrazovke po spustení aplikácie (na tej, kde sa zadáva PIN). Po jeho stlačení sa okrem mapy s vyznačenou polohou najbližšej pohotovosti ukážu aj údaje o krvnej skupine či užívaných liekoch (ktoré si používateľ predtým v aplikácii vypísal). Do tejto časti appky sa dá dostať aj bez PIN-u: aby sa k týmto dôležitým údajom vedeli dostať záchranári.

Aplikácia Dôvera po ruke je bezplatná. Zatiaľ je dostupná len pre iPhone, ale poisťovňa sľubuje, že čoskoro vyjde aj s verziou pre Android.

Ako pozerať doktorom na prsty