Na využitie Apple Pay však treba splniť niekoľko podmienok. Po prvé, potrebujete podporované zariadenie, na ktorom je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému. Treba mať tiež prihlásené konto Apple ID do jabĺčkovej cloudovej služby iCloud. A napokon, čo môže byť aspoň spočiatku problém, Apple Pay musí podporovať aj vaša banka.

Od šestky vyššie

Vo fyzickom svete zrejme najčastejšie budete chcieť používať Apple Pay v smartfóne. Platobnú službu podporujú všetky iPhony s biometrickou autentifikačnou funkciou Touch ID a jej novšou náhradou Face ID. Výnimkou je model 5S.

Apple Pay bude teda fungovať na iPhonoch SE, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus, ktoré majú identifikáciu pomocou odtlačku prstov, ako aj na iPhonoch X, XR, XS a XS Max, ktorú sú zasa vybavené tvárovou identifikáciou.

V prípade smarthodiniek, čo môže byť napríklad v klasickom kamennom obchode takisto alternatíva, je to jednoduchšie. Jabĺčková platobná služba beží na všetkých generáciách Apple Watch.

Ktoré zariadenia Applu podporujú Apple Pay

iPhone

  • všetky modely s Face ID a s Touch ID, okrem iPhone 5s)

iPad

  • iPad Pro, iPad Air, iPad a iPad mini modely s Touch ID alebo Face ID

Apple Watch

  • Apple Watch Series 1 a 2 a novšie, Apple Watch (1. generácie)

Mac

  • všetky modely s Touch ID, modely, ktoré boli uvedené v roku 2012 a neskôr, je možné používať v prípade, že sú prepojené s iPhonom alebo Apple Watch, ktoré podporujú Apple Pay
  • Mac je možné použiť len pri platbách na internete

PRAMEŇ: support.apple.com/en-us/HT208531

Aktivácia cez Wallet

V zariadení si Apple Pay aktivujete prostredníctvom aplikácie Wallet, v ktorej ste doteraz zvyčajne mali len letenky či lístky na hudobné koncerty (ak vôbec niečo). Appku nie je potrebné aktualizovať, na jej hlavnej stránke však pribudne tlačidlo + (plus).

Po stlačení naskenujete kreditnú kartu – obdobne, ako ste na to možno zvyknutí pri online nákupoch – a vaša banka, respektíve jej vydavateľ ju následne 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa