Najsilnejšou stránkou appky je možnosť prispôsobiť si veľké množstvo atribútov. Najprv je to rýchle zdriemnutie, kedy sa dvoma kliknutiami nastaví rýchly budík na poobedňajšiu siestu. Potom tu je nastavenie klasického alarmu. Okrem nastavenia času budenia je novinkou nastavenie takzvaného pred budíka, ich počet a v akom predstihu budú budiť pred definitívnym zobudením.

Všetky budíky sa vedia usporiadať podľa farebných paliet do skupín: pre budenie do práce, na nedeľnú omšu alebo na nočnú smenu. Stačí zadať vzor a budík aj s pred budíkmi sa nastavia automaticky.

Budiť sa dá nielen melódiou, ale aj vybranou pesničkou. Alebo celým playlistom tak, aby každé ráno zaznela iná obľúbená skladba. Nastaviť sa dokonca dá, aby začala hrať až od určitého miesta. Napríklad rovno hlasným refrénom. Podporované je aj vibrovanie.

 

Aj budenie je veda

Zdroj: Google Play

Na to, aby sa budík vypol, si tí menej odolnejší môžu nastaviť rôzne potvrdenia. Bude vypočítaním jednoduchého matematického príkladu, nájdením odlišnej hviezdy na obrázku hviezdneho neba alebo silným zatrasením mobilu. (Niekomu pomáha len vyhodenie zvoniaceho mobilu von oknom.)

Zaujímavým prvkom je hlasové prečítanie, aký je čas, koľko ostáva do alarmu alebo prečítanie poznámky. Pre budíky sa dajú vytvárať šablóny, jas obrazovky a veľa ďalšieho.

Graficky je appka prispôsobená aj pre väčšie displeje tabletov. Alarm Revolution je bezplatný. Kto chce podporiť mladých slovenských tvorcov a zbaviť sa reklamných banerov, v aplikácii si doplatí 1,99 €. 

 

Aj budenie je veda