Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Sčítanie obyvateľstva

Rímskokatolícki veriaci v košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko Ťahanovce majú nový kostol (na snímke). Jeho súčasťou sú aj pastoračné priestory a farská budova. Výstavba prebiehala v rôznych etapách a podľa finančných možností farností i ďalších okolností vyše 17 rokov. Košice, 9. mája 2022. FOTO TASR – František Iván Zdroj: František Iván

ŠOKUJÚCE výsledky sčítania obyvateľov: V TOMTO kraji sa náboženstvu NEDARÍ, prevládajú ATEISTI!

Najviac obyvateľov bez náboženského vyznania žije v Bratislavskom kraji, kde ich je takmer 40 percent. Naopak, najviac Slovákov hlásiacich sa k náboženstvu je v Prešovskom kraji, v ktorom len 10,6 percenta obyvateľov uvádza, že je bez vyzvania. Oba kraje sú tiež na opačnom konci v prípade príslušnosti ich obyvateľov k tradičným cirkvám. Vyplýva to z údajov a analýz, ktoré priniesli dáta Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021.

a

Debakel pre Stalina: Sčítanie obyvateľstva z roku 1937

V roku 1937 sa v ZSSR konalo po 11 rokoch sčítanie obyvateľstva, od ktorého si Stalin veľa sľuboval. Predpokladal nárast počtu obyvateľov o 35 miliónov v porovnaní s predchádzajúcim sčítaním. Číslo malo ukázať, aký produktívni sú Sovieti v porovnaní so západom. Lenže nasledovalo iba ututlávanie.


Video