Predsedom výboru pre nezlučiteľnosť funkcií sa stal Richard Raši (Smer-SD) a predsedom výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Peter Žiga (Smer-SD). Blaha kandidoval na post predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny. 

Na zvolenie potreboval nadpolovičnú väčšinu odovzdaných platných hlasov poslancov. Za jeho zvolenie bolo 52 poslancov, proti bolo 85, zdržali sa štyria. Rovnako nezískal dostatočnú podporu ani M. Kotleba. Za jeho zvolenie do funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva hlasovalo 42 poslancov, proti bolo 77, 23 sa zdržali.

OĽaNO má nateraz šesť predsedníckych kresiel, Sme rodina dve, SaS dve a Za ľudí dve. Predsedov väčšiny výborov zvolili zákonodarcovia už na piatkovej ustanovujúcej schôdzi parlamentu na základe dohody, že koalícia obsadí 12 predsedníckych postov a opozícia sedem.

Podpredsedami Národnej rady (NR) SR sa stali Milan Laurenčík (SaS) a Peter Pellegrini (Smer-SD).

Novým vedúcim Úradu vlády SR sa stane od utorka Július Jakab. Vláda na svojom utorkovom zasadnutí s jeho vymenovaním do tejto funkcie súhlasila. Na čele úradu je vedúci, ktorého vymenúva a odvoláva vláda. Vedúci sa za výkon svojej funkcie zodpovedá predsedovi vlády. Doteraz túto funkciu zastával Matúš Šutaj Eštok.