Podľa webu denníka The Asahi Shimbun už v marci budúceho roku otvoria druhý hotel tohto názvu neďaleko tokijského Disney Resort, tretí vyrastie v tematickom parku Lagunasia v meste Gamagori a štvrtý koncom budúceho roka v Osake, neďaleko Universal Studios Japan.

„Tokio aj Osaka zaznamenávajú nedostatok hotelových kapacít,“ povedal prezident spoločnosti Huis Ten Bosch Hideo Sawada. Podľa neho majú navyše veľký úspech hotely situované v blízkosti obrovských tematických parkov, ktorých počet v Japonsku rastie.

Bizarná dvojica na recepcii

Druhý Hen na Hotel ponúkne hosťom sto izieb a vyrastie 18 minút chôdze od JR Maihama Station, kde leží Tokyo Disneyland a Tokyo DisneySea. Aj tam sa návštevníci dočkajú hlavnej atrakcie. Na recepcii ich privíta bizarná dvojica robot-dinosaurus a android.

Velociraptor bude mať podľa portálu traveller.au na starosti anglicky hovoriacich hostí a o tých japonských sa postará ženský humanoid s blikajúcimi mihalnicami. Obidvaja vyzvú hostí, aby sa check-inovali na dotykovej obrazovke a poskytnú základné inštrukcie.

Zvláštne hotely lákajú Japoncov, väčšinu zamestnancov tvoria roboty

Na recepcii anglicky hovoriacich hostí obslúži robot-velociraptor Zdroj: SITA / AP

Hotel bude tiež využívať technológiu rozoznávania tváre namiesto štandardných elektronických kľúčov. Počas check-inu hostia absolvujú registráciu digitálnym nasnímaním ich tváre.

Concierge služby zas bude mať na starosti robot podobný bábike s hlasovým rozoznávaním, ktorý poskytuje informácie o reštauráciách alebo podujatiach, ale zavolať taxík je preňho ešte problém.

Steny bez vypínačov

Na izbe hostí prekvapí malý robot v tvare ružového tulipánu, ktorý zodpovie jednoduché otázky typu: „Koľko je hodín?“ alebo „Aké bude zajtra počasie?“ Zhasne prípadne zažne svetlo na ich pokyn, keďže na stenách izieb nie sú nebudú žiadne vypínače.

Podľa H. Sawadu aj druhý hotel zredukuje počet ľudských zamestnancov na minimum. Patriť medzi nich budú chyžné, keďže roboty nevedia zatiaľ ustlať posteľ a príslušníci bezpečnostnej služby, ktorí na monitoroch sledujú dianie v hoteli i to, či niektorý zákazník náhodou neodišiel aj s drahým robotom.