Hlavnými účastníkmi slávnostného večera budú country spevák Toby Keith, speváčka Jennifer Hollidayová a rocková skupina 3 Doors Down, The Piano Guys, Lee Greenwood a RaviDrums. Na pódiu sa tiež objaví americký oscarový herec Jon Voight. Očakáva sa, že k zhromaždeným prehovorí aj budúci prezident.

Zoznam celebrít je značne skromnejší, než v prípade inaugurácie Baracka Obamu v roku 2009. Vtedy prišlo prvému černošskému prezidentovi gratulovať množstvo superhviezd vrátane skupiny U2, rockera Jona Bon Jovi, Shakiry, Beyoncé, hudobníka Bruce Springsteena alebo legiend americkej kultúry Stevieho Wondera, Denzela Washingtona a Toma Hanksa.

D. Trump sa od začiatku volebnej kampane stretával s nepriazňou liberálnej umeleckej scény a mnohí účasť na inaugurácii odmietli. Oslovená bola okrem iného skupina Beach Boys, nedostaví sa ani taliansky nevidiaci tenorista Andrea Bocelli. Britská speváčka Rebecca Fergusonová si dala podmienku, že zaspieva protirasistickú pieseň Strange Fruit. Bola odmietnutá a nepríde.

Na inaugurácii budú chýbať pozvaní Elton John, Celine Dion alebo kanadský skladateľ a textár David Foster. Za začiatok kultúrnej vojny s Trumpom označil denník The Los Angeles Times nedávne vyhlásenie herečky Meryl Streepovej pri odovzdávaní Zlatých glóbusov, keď sa pred zrakmi miliónov televíznych divákov od budúceho prezidenta dištancovala. Jej vyhlásenie potom podporil herecký kolega George Clooney a niekoľko ďalších amerických umelcov.