Zuzana Čaputová sa stane novou slovenskou prezidentkou. Maroša Šefčoviča, kandidáta podporovaného vládnym Smerom-SD, porazila v pomere 58,4 k 41,6 percenta hlasov. V druhom kole prišlo hlasovať menej voličov než v prvom. Účasť 41,8 percenta je vôbec najnižšia v histórii priamej voľby prezidenta.

Maroš Šefčovič zagratuloval svojej protikandidátke k víťazstvu v prezidentských voľbách, poslal jej kyticu a zagratuloval aj telefonicky.

„Povedal som jej, že od dnešného večera má pred sebou veľkú zodpovednosť, pretože sa stáva hlavou štátu. Zdôraznil som aj to, že sme mali, samozrejme, veľmi živú prezidentskú kampaň, ale pred Slovenskom stoja časy, ktoré si budú vyžadovať, aby Slovensko bolo zjednotené,“ opísal M. Šefčovič.

Z. Čaputovej už gratulovali aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a premiér Peter Pellegrini.

Zuzana Čaputová prijíma svoje zvolenie za prezidentku SR s veľkou pokorou a hovorí, že Slovensko si pýta zmenu. Vyzýva na hľadanie toho, čo nás spája. Sľubuje, že bude s ľuďmi a že sa bude uchádzať o dôveru aj tých, ktorých si ešte nezískala. Z výsledku je šťastná. Teší ju predovšetkým, že víťazstvo dosiahla s vlastným názorom, bez populizmu, hovorením pravdy a bez agresívneho slovníka. Za podporu ďakovala v slovenčine aj v jazyku menšín.