Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s platnosťou od nedele (19. 12.) až do odvolania ruší viac ako 350 pravidelných vlakov. Dôvodmi sú lockdown, menej cestujúcich, ale aj nedostatok personálu. Dopravca však počas sviatkov vypraví celkovo 39 posilových vlakov naprieč Slovenskom.

Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Spoločnosť vyzýva cestujúcich, aby si lístky kupovali prioritne cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

Bežné sviatočné obmezenia

,,Obmedzenia jazdy vlakov vyplývajú v zásade z bežných vianočných a novoročných obmedzení a sú zavedené len o tri dni skôr ako v platnom cestovnom poriadku," poznamenal hovorca. Počas trvania mimoriadnej zmeny tiež budú z vnútroštátnych vlakov vyradené reštauračné vozne.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) počas 35. schôdze vlády SR v Bratislave 14. októbra 2021. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Minister Doležal v konflikte záujmov? Dôvodom je nákup predražených vysielačiek a švagriná

Očakávaný zvýšený nárast cestujúcich vlakom však dopravca chce počas sviatočných dní kompenzovať posilnením dopravy. Počas vianočných prázdnin vypraví na posilnenie štyri vlaky SuperCity, 24 regionálnych rýchlikov a 11 regionálnych expresov.

Posilnené spoje

Zároveň budú podľa hovorcu podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti.

,,Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom e-shopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre Android aj iOS," dodal Kováč.

vlaciky
Neprehliadnite

Vlaky zdražejú. Štátne železnice kupujú elektrinu za rekordné ceny