Rast cien potravín a najdrahšie ošípané

Slovensko by malo podľa ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽaNO) reagovať na rast cien potravín.

S. Vlčan si vie predstaviť, že na vybrané základné potraviny by platila znížená daň z pridanej hodnoty (DPH) počas istého obdobia.

,,Na druhej strane si myslím, že by sme mali takéto dočasné opatrenie zvážiť s ohľadom na to, že tlak na rast cien potravín je enormný,” dodáva agrominister s tým, že ministerstvo by malo pripraviť analýzu, ktorých potravín by sa dočasné zníženie dane týkalo.

Na snímke minister poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) počas 48. rokovania vlády SR 22. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Zdroj: Pavol Zachar

Rast cien potravín na Slovensku však nie je jediná vec, ktorej bude S. Vlčan čeliť. Mimoparlamentná strana Hlas-SD vyzvala ministra na okamžitú demisiu. Ako dôvod uviedla kauzu najdrahších ošípaných, o ktorej nedávno písal TREND.

„Informácie, ktoré sme dostali, poukazujú na to, že nastavenie vzorca mal schváliť osobne minister OĽaNO Vlčan. Zároveň o tejto ,podporeʻ nechcel minister verejnosť informovať,“ uviedol nezaradený poslanec NR SR a člen predsedníctva Hlasu–SD Róbert Puci.

Vlčan, Pellegrini
Neprehliadnite

Hlas-SD žiada agroministra Vlčana na okamžitú demisiu, pripravuje tiež trestné oznámenie