Harabin spochybňuje voľby

„Ja idem vyhrať prezidentské voľby,” opakoval Š. Harabin ako pokazená platňa ešte aj v okamihu, keď už bolo jasné, že v druhom kole sú Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Keď konečne precitol do reality, svoje heslo upravil tak, že ide vyhrať budúce prezidentské voľby.

V televízii Markíza v nedeľu na poludnie ešte utrúsil malú, ale významnú poznámočku: „Ja som chcel ísť do pozície prezidenta a verím, že aj skôr ako o päť rokov sa tam dostanem.“

Š. Harabin tak naznačil, že je skutočne odhodlaný podať ústavnú sťažnosť na priebeh prezidentských volieb, hoci o nej momentálne nemá kto rozhodnúť. Predovšetkým však dokonale odhalil svoje nezlomné odhodlanie uchvátiť moc aj napriek prvotnej porážke. A odhodlanosť je dôležitý predpoklad pre konečný úspech.

Zisk viac ako 300-tisíc hlasov mu dáva slušný predpoklad, že by sa mohol pokúsiť zúročiť svoj nazhromaždený politický kapitál aj v parlamentných voľbách, hoci on sám vytrvalo odmieta možnosť založenia politickej strany alebo vstupu do existujúceho politického subjektu.

Tradičné autority - farár, učiteľ, notár

Je zjavné, že Š. Harabin sa nehrnie do zakladania politickej strany, pretože sa snaží uchovať si ilúziu svojej apolitickosti, ktorú zdôvodňuje sudcovským talárom. Je to silná zbraň na získanie dôvery antisystémových voličov, ktorí naskočili na hru, že jediný dobrý politik je nepolitik.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa