Keď koncom novembra 2018 na polícii vypovedal v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Peter Tóth, okrem iného prezradil, že na sledovaní novinárov spolupracoval s Marianom Končerom aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Policajti sa preto rozhodli, že N. Bödöra zadržia, s čím pôvodne súhlasili aj dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí prípad dozorujú. O necelú pol hodinu neskôr si však údajne prokurátori svoj súhlas rozmysleli a príkaz na zadržanie N. Bödöra zrušili.

N. Bödör sa na polícii prihlásil sám začiatkom decembra s tým, že sa dozvedel, že ho chcela vypočuť. Upozornila na to Nadácia Zastavme korupciu, detaily pridal aj Denník N.

Vraj skreslené informácie

N. Bödör je syn majiteľa najväčšej slovenskej súkromnej bezpečnostnej služby Bonul Miroslava Bödöra. Bonul už dlhé roky stráži mnohé vládne budovy a dostáva štátne zákazky.

Okrem toho je M. Bödör v rodinnom zväzku s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Bývalý príslušník SIS a niekdajší kamarát M. Kočnera Peter Tóth zároveň vo svojich výpovediach hovoril aj o tom, že s N. Bödörom má veľmi dobrý vzťah aj špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Aj vďaka týmto vzťahom a prepojeniam vyzerá skoro okamžité späťvzatie návrhu na zadržanie N. Bödöra zo strany dozorových prokurátorov zvláštne. Pôvodné informácie Úrad špeciálnej prokuratúry nechcel komentovať, no pre TREND v stredu spochybnil publikované informácie o rušení príkazu na zadržanie.

„Musíme s poľutovaním konštatovať, že uvedené informácie sú značne skreslené. Podľa dostupných údajov, vychádzajú

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa