Agentúrna správa bola nahradená autorským textom

Na žiadosť obžaloby sa na pojednávanie pred senát Špecializovaného trestného súdu postavil svedok Ivan Cvik. Ten v minulosti obdržal od obžalovaného M. Kočnera zmenku vystavenú na sumu približne 26,3 milióna eur.

I. Cvik mal zmenku v zalepenej nepriehľadnej obálke, ktorú od 28.júna 2017 do 30.8.2017 držal schovanú pod koberčekom vo svojom aute. Na pokyn M. Kočnera ju mal v čase trvania jeho dovolenky ponúknuť odkúpenie zmenky subjektom či investorom, ktoré o ňu budú mať záujem.

Zmenka z toalety

Svedok I. Cvik, ktorý sa podľa jeho vlastných slov živí „analýzou informácií“, sa s M. Kočnerom pozná dlhší čas, má kriminálnu minulosť, bol súdený za ekonomickú trestnú činnosť. So súdeným podnikateľom sa stretol viackrát za účelom riešenia problémov s vlastnými spoločnosťami. „Viackrát mi rozumne poradil. Jeho názor a pomoc som považoval za správny,“ povedal I. Cvik. Okrem iného mu obvinený M. Kočner povedal, aby nikomu nedôveroval.

Na základe vzájomného kontaktu a „gentlemanskej dohody“ svedka a obžalovaného sa mal I. Cvik podieľať na sprostredkovaní predaja jednej zo zmeniek. „Od obžalovaného som ju dostal na toalete hotela River park v Bratislave. Odfotil som si ju aj do telefónu,“ povedal svedok.

Zmenka, ktorú obdržal I. Cvik, bola podľa neho originálom. „Podľa mojej vedomosti sa na 99 percent jednalo o originál.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa