Na zasadnutí vládneho kabinetu prebieha diskusia o Covid automate. Potvrdila to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Pripomienky ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) podľa vlastných slov podporí.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas brífingu s novinármi po rokovaní  s riaditeľmi košických nemocníc v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach 29. októbra 2021. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Lengvarský obmedzil bielu medicínu, na rokovaní vlády chce predstaviť razantné riešenie

Obmedziť pohyb ľudí sa podľa nej bude dať aj tak, že bude vstup do prevádzok a zamestnania podmienený preukázaním sa potvrdenia o očkovaní, prekonaní ochorenia či negatívnom teste.

,,V tejto súvislosti by mala byť požiadavka na dôslednú kontrolu," podotkla Kolíková. Dodala, že existuje štátna aplikácia na kontrolu QR kódov a poskytne tak informácie o očkovaní či testovaní človeka.

Covid-19
Neprehliadnite

Covid-19: Na Slovensku pribudlo viac ako 6-tisíc chorých, zásadne stúpli hospitalizácie

Ministerka vníma zmenu klímy a napätie v spoločnosti, ktoré vzniklo medzi očkovanými a neočkovanými. Je to podľa nej nešťastie. ,,Som si vedomá, že aj priestor, ktorý dáme zamestnávateľovi, aby zistil, aký stav je na pracovisku, nemá viesť k tomu, aby sa napätie ešte viac vystupňovalo, ale k tomu, že si bude vedieť efektívne zorganizovať prácu," povedala. Zároveň poznamenala, že Slovensko je "dávno po dvanástej" v tretej vlne pandémie.

Viac o téme: Covid-19

covid automat (15. november - 21. november)
Zdroj: korona.gov.sk
Covid automat (15. - 21. november)

Vo všetkých okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania

Červené okresy

V prvom stupni ohrozenia sú Bratislava I - V, Dunajská Streda, Komárno a Šaľa.

Bordové okresy

V druhom stupni ohrozenia sú okresy Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Malacky, Myjava, Nitra, Pezinok, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov,  Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce.

Čierne okresy

Do tretieho stupňa ohrozenia sa dostali okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.