Fungujú viac ako tri roky a ich technológia zaujala svet, investorov aj samotných zákazníkov. Slovenský startup CloudTalk nedávno ohlásil investíciu v hodnote šiestich miliónov eur, ktoré dostali od holandského fondu henQ a nemeckého fondu Point Nine Capital.

Pre mladých Slovákov je to ďalšia významná finančná injekcia po úvodnej seedovej investícii vo výške 1,3 milióna eur od Presto Ventures v roku 2019.

Startup plánuje investovať do ďalšieho skvalitňovania služieb a chce založiť vlastný inovačný priestor zameraný na využitie umelej inteligencie v call centrových riešeniach. Už dnes zamestnáva v Bratislave a Prahe takmer 60-členný tím a teraz ho plánuje zdvojnásobiť. Na Slovensku chce prijať 50 nových ľudí.

CloudTalk sa zameriava na riešenia pre call centrá, kde je potrebná vysoká kvalita hovorov, automatizácia biznis procesov a vysoká konfigurovateľnosť systému. Namiesto spoliehania sa na riešenia tretích strán si vybudovali vlastnú infraštruktúru v cloude.

To im umožňuje lepšie kontrolovať kvalitu hovorov aj celej služby. Výhody technológie v cloude sa naplno prejavili na začiatku pandémie Covid-19, keď ich klienti dokázali jednoducho prejsť na prácu z domu, kým firmy s klasickými telefónnymi ústredňami zápasili s oveľa väčšími problémami.

Bratia Robert a Martin Hermanovci spojili skúsenosti z oblasti technológií, podnikania a medicíny.
Neprehliadnite

Slovenský startup mení svet medicíny. Pomocou EKG navrhnú efektívnu liečbu

Zamestnanci majiteľmi firmy

Na Slovensku v plienkach, v iných krajinách pomerne bežný spôsob. Súčasní zamestnanci CloudTalku si môžu od svojej spoločnosti kúpiť podiely. Tie im majú zabezpečiť výnos v budúcnosti pri možnom predaji startupu.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa