Konkrétne zisk pripadajúci akcionárom banky sa za tri mesiace do konca júna znížil o 6,8 percenta na 2,30 miliardy eur z minuloročných 2,47 miliardy eur. Po vylúčení mimoriadnych položiek klesol zisk banky o 9,9 percenta na 2,36 miliardy eur.

Zisk pred zdanením sa v 2. kvartáli znížil o 7,4 percenta na 3,13 miliardy eur. Prevádzkový zisk klesol o 8,8 percenta na 2,89 miliardy eur. Tržby pritom vzrástli o štyri percentá na 11,68 miliardy eur z vlaňajších 11,22 miliardy eur. BNP si v 2. štvrťroku vyčlenila 1,4 miliardy eur na budúce straty zo zlyhaných úverov. Banka zopakovala svoju prognózu a očakáva zisk za tento rok o 15 až 20 percent nižší ako v roku 2019.

Francúzska banka zároveň v piatok oznámila, že v dôsledku odchodu Británie z Európskej únie vytvára 400 pracovných miest v kontinentálnej Európe a prijala všetky opatrenia, ktoré požadujú regulačné úrady, aby mohla pokračovať v činnosti v Spojenom kráľovstve.

JB 12 Brusel - Fľaša dezinfekcie pred vstupom do sídla Európskej rady v Bruseli 16. júla 2020 pred  dvojdňovým summitom EÚ. Hlavnou témou samitu budú rokovania o pláne obnovy v reakcii na krízu spôsobenú pandémiou ochorenia COVID-19 a o novom dlhodobom rozpočte EÚ. FOTO TASR/AP  

A bottle of hand sanitizer stands next to an EU flag at the entrance to the European Council building in Brussels, Thursday, July 16, 2020. On Friday, July 17, 2020, leaders from the 27 European Union nations will meet
Neprehliadnite

Ekonomika eurozóny v druhom kvartáli klesla o 12,1 percenta, najviac v histórii štatistík

Britské referendum o odchode z EÚ prinútilo banky, aby hľadali nové lokality pre svoje európske centrály, keďže ich neobmedzený prístupu na trhy na oboch stranách Lamanšského prielivu, známy ako pas, sa končí.

Na konci roka uplynie prechodné obdobie a dohodu o nových obchodných vzťahoch medzi Britániou a EÚ sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť. Banka pritom nezverejnila podrobnosti o tom, kde v Európe vytvorí nové pracovné miesta. Vyhlásila len, že „je už pripravená na koniec prechodného obdobia po brexite v decembri 2020".