Žiadosti o preplatenie nákladov na povinné testovanie zamestnancov môžu firmy podávať do konca marca. Pripomína to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR s tým, že na žiadosti podané po 31. marci sa nebude prihliadať.

Povinné testovanie

Povinné testovanie zamestnancov zaviedla vláda na konci novembra v snahe znížiť šírenie nového koronavírusu. Povinne sa testovalo v mesiacoch december a január. V súčasnosti rezort hospodárstva eviduje 7 674 žiadostí. Po ich posúdení ministerstvo hospodárstva náklady preplatí.

V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí MH odporúča firmám podať jednu spoločnú žiadosť za oba mesiace. ,,Žiadosti sa podávajú cez portál slovensko.sk. Ministerstvo nezasiela informáciu o schválení žiadosti, ale iba upozornenie o neschválení, aby mali žiadatelia možnosť podať novú opravenú žiadosť," priblížil tlačový odbor rezortu hospodárstva.

Kompenzácie

Za december sa prepláca za jeden test 5 eur, za január je suma kompenzácie stanovená na 4 eurá. Ďalšie euro štát preplatí za náklady spojené s testovaním. Všetky potrebné informácie k vypracovaniu žiadostí sú zverejnené na webe ministerstva. Doplňujúce otázky je možné posielať na mailovú adresu [email protected]

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS). FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Stačí chyba a štát výdavky na testovanie firmám nepreplatí. Čas na podanie žiadostí sa kráti