„Zhromaždenia budú v nedeľu, aby ľudia mohli v pokoji pricestovať do uvedených miest. Veríme, že ukážeme spoločne silu, aby sme ukázali politikom, že nikam neodchádzame,“ pripomenuli.

Cieľom zhromaždení je vyslať jasný nesúhlas s tým, aby Policajný zbor naďalej viedol politický nominant Tibor Gašpar, pod ktorého vedením prišlo k pochybeniam pri vyšetrovaní vrážd novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Rovnako chcú organizátori poukázať na nevyhnutné systémové zmeny v policajnej inšpekcií a na odpolitizovanie vedenia polície. Cieľom zhromaždení je tiež odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika i zmena spôsobu voľby špeciálneho prokurátora.

Polícia a špeciálna prokuratúra sú podľa nich inštitúcie, ktoré dlhodobo ignorujú korupčné kauzy, o ktorých písal zavraždený Ján Kuciak a jeho kolegovia investigatívni novinári.

Organizátori zhromaždenia pripomínajú, že od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynulo už takmer šesť týždňov.

„Napriek prísľubom politikov o systémových zmenách a vyvodení personálnej zodpovednosti nenastali, najmä v rezorte vnútra, stále žiadne reálne zmeny,“ uvádzajú. Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú v nedeľu o 16:00 na Nám. SNP v Bratislave a v rovnakom čase v Humennom.