Nové nájomné bývanie pribudne pre obyvateľov v Zemianskych Kostoľanoch v okrese Prievidza. Obec plánuje prebudovať niekdajšiu ubytovňu na ulici Kpt. Weinholda, v ktorej by mali ľudia nájsť bývanie v 12 bytoch.

„Obec požiadala o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR. Boli sme úspešní aj v jednom, aj v druhom prípade. Z týchto prostriedkov vybudujeme 12 nových nájomných bytov pre nových uchádzačov," povedala pre TASR starostka Jana Školíková.

Pôvodne jednoizbový byt má pôdorys v tvare štvorca, ktorý má jeden rožtek mierne natiahnutý. Rozmiestniť v ňom zariadenie tak, aby bol byt útulný, nezaprataný, nebolo celkom jednoduché. Majitelia to vyriešili tým, že v byte postavili polovičnú izbu.
Neprehliadnite

Rezort dopravy a výstavby pripravuje zákony na podporu nájomného bývania

„S výstavbou chceme začať buď koncom augusta, alebo začiatkom septembra podľa harmonogramu prác, ktorý bude upravený od vysúťaženého dodávateľa," avizovala. Na výstavbu nájomných bytov dostala obec dotáciu od rezortu dopravy vo výške 142 200 eur, úver zo ŠFRB je vo výške 264 090 eur.