Český prezident Miloš Zeman sa v utorok vyjadril k situácii na východe Ukrajiny. Vstup ruskej armády na územie oboch východoukrajinských separatistických republík podľa neho zvyšuje riziko vojenského konfliktu.

„Vstup ruských vojsk na územie separatistickej Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky zvyšuje riziko vojenského konfliktu, pričom znižuje nádej na diplomatické riešenie," uviedol hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček.

Začiatkom februára Zeman v rozhovore pre spravodajskú stanicu CNN Prima News tvrdil, že Rusi „nie sú blázni" a útok na Ukrajinu by pre nich znamenal čistý zisk iba v tom, že dajú Ukrajine akési vojenské varovanie, ale znamenal by pre nich oveľa väčšiu stratu v podobe najrôznejších sankcií.

Ďalšie dôležité správy

EBE 47 Moskva - Na snímke ruský prezident Vladimir Putin sa v pondelok 21. februára 2022 prihovára k národu v Kremli v Rusku. Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok oznámil, že sa rozhodol okamžite uznať Doneckú ľudovú republiku a Luhanskú ľudovú republiku ako nezávislé štáty. FOTO TASR/AP

     
Russian President Vladimir Putin addresses the nation in the Kremlin in Moscow, Russia, Monday, Feb. 21, 2022. Russia's Putin has recognized the independence of separatist regions in eastern Ukraine,
Neprehliadnite

Putin nariadil vyslanie vojakov na východ Ukrajiny, v Donecku sú už tanky