Nemecký kancelár Olaf Scholz plánuje navštíviť Kyjev spolu s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a talianskym premiérom Mariom Draghim, informoval v sobotu nemecký denník Bild am Sonntag.

Podľa tohto média sa lídri chcú pred samitom G7 stretnúť s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

„Nepripojím sa k skupine ľudí, ktorí tam idú len preto, aby sa odfotili. Naopak, keď to urobím, vždy to bude kvôli veľmi konkrétnej veci," vyjadril sa pred časom nemecký kancelár Olaf Scholz.

Podobnú rétoriku mal aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý sa v minulosti vyjadril, že do Kyjeva pôjde až vtedy, keď „táto cesta prinesie niečo užitočné". 

Nemecká vláda sa k správe nevyjadrila. Bild tvrdí, že informácie čerpal z ukrajinských a francúzskych vládnych kruhov, pripomína Deutsche Welle.

Podľa správy plánuje kancelár Scholz ísť do Kyjeva pred samitom G7, ktorý sa uskutoční od 26.-28. júna v Bavorsku. Spoločná cesta má údajne znamenať európsku jednotu na podporu Ukrajiny.

Ďalšie dôležité správy

KK32 archív Moskva - Na archívnej snímke z 25. marca 2022 ruský prezident Vladimir Putin v Moskve. Zahraničné spoločnosti musia pochopiť, že
Neprehliadnite

„Putin Veľký“ ukázal svoje pravé úmysly a Macron to už konečne musí pochopiť