Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok uviedol, že telefonoval s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Hovoril s ním o vývoji bojov a tiež o možnosti zvýšenia tlaku na Moskvu prostredníctvom ďalších sankcií. TASR informáciu prevzala od agentúry Reuters.

,,S kancelárom (Scholzom) sme diskutovali o situácii na frontovej línii, o ďalšom tlaku voči Rusku, o sprísnení sankcií a o vyhliadkach na mier. Oceňujeme nemeckú podporu, vrátane vojenskej. Počítame s ďalšou pomocou Nemecka na ceste Ukrajiny k plnému členstvu v EÚ," napísal ukrajinský prezident na sociálnej sieti Twitter.

Hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit ešte v pondelok pre agentúru DPA uviedol, že Scholz chce pokračovať v snahe stať sa sprostredkovateľom v rokovaniach o ukončení ruskej invázie na Ukrajinu. Spolkový kancelár chce z tohto dôvodu byť v kontakte aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Ďalšie dôležité správy

Na videosnímke dym stúpa z  oceliarní Azovstaľ v obliehanom prístavnom meste Mariupol na juhovýchode Ukrajiny počas 70. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v stredu 4. mája 2022.
Neprehliadnite

Operácia na záchranu vojakov z Azovstaľu bude pokračovať, Zelenskyj hovorí o delikátnosti