Ukrajinský prezident Voldoymyr Zelenskyj varoval, že Rusko sa nevzdalo plánov na obsadenie východnej Doneckej oblasti - a môže sa o to pokúsiť ešte pred Novým rokom, informuje Sky News.

Vo svojom nočnom prejave Zelenskyj opäť prisľúbil, že Ukrajinci „prežijú" prebiehajúcu ruskú inváziu.

„Do konca tohto roka zostávajú dva dni. Možno sa nepriateľ ešte raz pokúsi, aby sme Nový rok oslávili v tme. Možno nás okupanti plánujú prinútiť trpieť ďalšími údermi na naše mestá. Ale bez ohľadu na to, čo plánujú, my (Ukrajinci) o sebe vieme jedno: prežijeme. Prežijeme. Vyženieme ich. O tom niet pochýb. A oni budú potrestaní za túto strašnú vojnu."

Volodymyr Zelenskyj povedal, že najťažšia situácia je v Bachmute a Soledare v Doneckej oblasti.

„Nepriateľ sa nevzdal šialeného nápadu zmocniť sa Doneckej oblasti. Teraz si stanovili úlohu - na Nový rok," dodal ukrajinský prezident. Vyjadril sa aj k najnovšej vlne úderov na Kyjev: „S každým takýmto raketovým úderom sa Rusko len hlbšie ženie do slepej uličky."

Ďalšie dôležité správy

JB 12 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin rozpráva počas stretnutia v Kremli v Moskve 6. decembra 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin speaks during a meeting at the Kremlin in Moscow, Russia, Tuesday, Dec. 6, 2022. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Nové vojnové lode zabezpečia bezpečnosť Ruska na desaťročia dopredu, vytešuje sa Putin