RTVS vo svojej reportáži upozornila na ďalší problém súvisiaci s aktuálnym zdražovaním. Podľa nich sa vyšším sumám nevyhli ani pacienti v kúpeľoch. Ľudia totiž za pobyty platia výrazne viac.

Pacienti platia za drahšie energie

Kúpele sa obhajujú väčšími nákladmi, no zdravotné poisťovne im platby nenavýšili. Poisťovne totiž tvrdia, že na vine je nedostatočné financovanie zdravotníctva.

Podobnú situáciu na vlastnej koži zažil aj Jaroslav, ktorý pre RTVS uviedol, že poplatok v kúpeľoch bol vyšší, než ten, ktorý by mal podľa zákona doplácať. Ľudia s takzvanou áčkovou diagnózou by mali doplácať len 1,7 eura na deň.

„Vzápätí mi prišlo z kúpeľov Trenčianske Teplice vyjadrenie, že poplatok v hoteli je 9 eur na deň, tak som spätne kontaktoval zdravotnú poisťovňu a tá obratom zistila, že je to pre zdraženie energií. Tak sa pýtam, že prečo by mal pacient platiť zdraženie energie?“ kladie si v reportáži otázku Jaroslav Gojdič.

Ďalej objasňuje, že pokiaľ minulý rok za 28 dní doplácal necelých 50 eur, teraz sa bude suma pohybovať na čísle 250 eur.

Dohoda sa nepodarila

RTVS o reakciu požiadala aj samotné kúpele. Tie sa údajne pokúšali dohodnúť s poisťovňami na tom, aby aspoň časť vyšších poplatkov hradili z prostriedkov verejného zdravotníctva.

Dohodu sa im však podľa obchodného riaditeľa spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice uzavrieť nepodarilo.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho  počas tlačovej konferencie po rokovaní agropotravinárskych samospráv krajín V4 a krajín regiónu Troch morí k potravinovej bezpečnosti EÚ ako priority pre najbližšie obdobie  v Bratislave 1. apríla 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ceny potravín budú dlhodobo stúpať. Zdražovanie sa už podpísalo na správaní spotrebiteľov