Firma Verily Life Sciences, ktorá je zdravotníckou divíziou spoločnosti Alphabet, prepustí viac ako 200 zamestnancov, čo je približne 15 percent celkovej pracovnej sily spoločnosti. Je to prvýkrát za najmenej šesť rokov, keď Alphabet alebo jeho dcérska spoločnosť oznámili prepúšťanie, upozornila agentúra Reuters.

Prepúšťanie vo firme prichádza v čase, keď podobné opatrenia podnikajú aj ďalšie americké podniky, najmä technologické firmy a banky. Spoločnosti sa snažia obmedzovať výdavky pre ťažkú ekonomickú situáciu.

Spoločnosť Verily podľa vyhlásenia zastavila vývoj analytického nástroja Verily Value Suite a niektorých produktov, ktoré boli v počiatočnej fáze. Dodala tiež, že niektorí zamestnanci budú v rámci internej štruktúry presunutí na iné miesta.

Firma Verily vznikla z výskumného programu Google X v roku 2015. Vlani v septembri získala od materského Alphabetu jednu miliardu dolárov. V tom čase tiež oznámila, že funkciu generálneho riaditeľa prevezme bývalý prezident Stephen Gillett a spoluzakladateľ firmy Andy Conrad sa stane výkonným predsedom správnej rady.

Agentúra Reuters upozornila, že v roku 2016 prepustila časť zamestnancov divízie Access, pod ktorú spadá Google Fiber.

Ďalšie dôležité správy

European Institute For Roma Arts And Culture Opens In Berlin
Neprehliadnite

Miliardár Soros sa pádu technologických gigantov nezľakol. Vo veľkom stavil na ich ďalší rast