Hoci vo svojich nemocniciach využíva najmodernejšie technológie či najnovšie liečebné postupy, zdravotná starostlivosť je v nich dostupná úplne bezplatne – je plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Pacientovi tak stačí len kartička poistenca.

Pretože ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti musia mať prístup všetci pacienti bez rozdielu.

Na Slovensku pribúdajú nemocnice novej generácie

Michalovská nemocnica, ktorú Penta dokončila v roku 2017, je prvou všeobecnou nemocnicou postavenou na Slovensku za posledných 30 rokov. Funguje podľa najmodernejších zahraničných štandardov a je dostupná bezplatne pre všetkých pacientov bez rozdielu.

Vďaka skvelému tímu odborníkov, špičkovému medicínskemu vybaveniu a moderným liečebným postupom sa michalovská nemocnica stala nadregionálnym centrom pre pacientov z celého východného Slovenska. Pacienti tak dnes už nemusia cestovať za komplexnou zdravotnou starostlivosťou do Košíc alebo Prešova.

Ďalšou nemocnicou novej generácie, ktorú Penta stavia je Nemocnice Bory, ktorá bude od jari 2023 poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni.

Nemocnicu budú viesť skutočne špičkoví odborníci zo Slovenska i zahraničia, pre ktorých je prioritou okrem kvalitnej medicíny a vysokej bezpečnosti aj ľudský prístup k pacientovi. Pri práci im budú pomáhať moderné technológie, ktoré z Nemocnice Bory robia najmodernejšie vybavenú nemocnicu a to nielen na Slovensku.

Hoci do jej otvorenia ostáva ešte pár mesiacov, predregistrovať sa do nej môžete už dnes na www.predregistraciabory.sk

Vizualizácia Nemocnice Bory
Zdroj: Penta
Vizualizácia Nemocnice Bory

Inovácie, ktoré zachraňujú životy

Penta vďaka miliónovým investíciam prináša do sektora moderné a inovatívne riešenia, vďaka ktorým dokáže zachraňovať stále viac a viac životov, skracovať čakacie lehoty či uľahčiť prácu zdravotníkom.

Moderné technológie zahŕňajú napríklad umelú inteligenciu Brainomix, ktorá pomáha lekárom pri záchrane života pacienta s porážkou; ožarovací prístroj CyberKnife či Harmony, ktoré ožarujú nádor s vysokou mierou presnosti. Liečba je tak efektívnejšia, rýchlejšia a šetrnejšia k pacientovi.

Nemocnica Bory bude disponovať aj robotom Da Vinci, ktorý bude pomáhať lekárom pri chirurgických zákrokoch. Vďaka roboticky asistovanej chirurgii je operácia precízna a ľahšie vykonateľná na ťažko dostupných miestach.

Sestrám v niektorých nemocniciach Svet zdravia uľahčuje prácu liekový robot. Robot sám nabalíčkuje lieky pre pacienta, čím sestry odbremení od rutinnej manuálnej práce. Nakoľko pri manuálnej príprave mohlo dôjsť k zlyhaniu ľudského faktora, robot prispieva aj k vyššej bezpečnosti pacienta. Robot lieky počas prípravy sám kontroluje a na balíček liekov vytlačí čiarový kód, ktorý musí zdravotnícky personál pre podaním oskenovať. Takto je zaručené, že správny pacient dostane správny liek, v správnej dávke a správnom čase.

Nemocnica Svet zdravia Topoľčany
Zdroj: Penta
Nemocnica Svet zdravia Topoľčany

Modernizácia a rekonštrukcia nemocníc

Desiatky nemocníc a polikliník Penty prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou. Nedôstojné podmienky, vŕzgajúce postele, chýbajúce zázemie pre zdravotnícky personál či plesnivé steny sa tak stávajú minulosťou.

Pre pacientov je nesmierne dôležité liečiť sa v príjemnom a modernom prostredí, ktoré zodpovedá 21. storočiu. Nakoľko je preukázané, že na zotavenie pacienta vplývajú aj faktory ako množstvo denného svetla, farba stien a nábytku, teplota svetla či vôňa materiálov, Penta sa priestory snaží rekonštruovať a zariaďovať v súlade s princípmi liečivého prostredia.

Rekonštrukcie a modernizácie, ktoré si dodnes vyžiadali desiatky miliónov eur, tak zásadne prispievajú k celkovému komfortu ako pacientov, tak aj personálu.