Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera víta rozhodnutie Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) odporučiť členom podpísať dodatky zmlúv na tento rok. Zároveň vyzýva na dofinancovanie zdravotníctva, aby bolo možné s poskytovateľmi rokovať o ďalšom zvýšení úhrad na pokrytie ich oprávnených nárokov. Pre TASR to uviedol PR špecialista poisťovne Matej Štepianský.

,,Rozhodnutie ANS sme privítali. Zároveň si však uvedomujeme, že požiadavky poskytovateľov neboli naplnené, a preto vyzývame na čo najrýchlejšie dofinancovanie zdravotníctva. Po adekvátnom dofinancovaní zo strany štátu sme pripravení okamžite rokovať s poskytovateľmi s cieľom ďalšieho zvýšenia úhrad na pokrytie ich oprávnených nárokov," ozrejmil Štepianský.

Asociácia nemocníc Slovenska podmienečne súhlasí s ponukami súkromných zdravotných poisťovní Dôvera a Union zdravotná poisťovňa na čiastočnú kompenzáciu mzdového zvýšenia a nárastu prevádzkových nákladov v roku 2022. Avizovala, že v prípade, že bude dofinancovanie zdravotníctva vyššie ako rezerva vo výške 100 miliónov eur už uvoľnená do systému prostredníctvom platby za poistencov štátu, bude ANS rokovať s obomi zdravotnými poisťovňami o ďalšom zvýšení.

Návrh Všeobecnej zdravotnej poisťovne asociácia odmieta. Štátna poisťovňa verí, že rokovania budú úspešné.

Ďalšie dôležité správy

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VŠZP) Richard Strapko
Neprehliadnite

Ako vnímajú zdravotné poisťovne vymáhanie pohľadávok bez exekútora? Štátna VšZP návrh víta