Zbrane boli kúpené legálne, nakoľko využili doplnok legislatívy o takzvaných expanzných, teda znefunkčnených zbraniach. Ten od 1. júla neplatí a aj tie je potrebné na polícii evidovať. Expanzné zbrane sú totiž väčšinou po zásahu odborníka do niekoľkých hodín opäť pripravené k použitiu s ostrou muníciou.

„Bola ustálená zhoda identifikačných typov ôsmich kusov zbraní, ktoré boli evidované a predané na území Slovenskej republiky ako expanzné zbrane. Francúzska polícia však zatiaľ nepotvrdila, či išlo priamo o zbrane, ktorými teroristi vraždili,“ ozrejmil získané informácie policajný hovorca Martin Wäldl.

Informácie, že teroristi v Paríži odoberali zbrane aj zo Slovenska, sa objavili už vo februári. Vtedy sa však francúzska ani slovenská polícia k prípadu nevyjadrovala.

Server českých Lidových novin zároveň špekuluje, že podobný prípad mohol nastať opäť v súvislosti s nedávnymi parížskymi teroristickými útokmi z 13. novembra.

Česká polícia totiž podľa informácii denníka ešte v apríli zadržala na hraniciach dvoch mužov s francúzskymi dokladmi a autom plnom zbraní. Opäť išlo o expanzné zbrane nakúpené na Slovensku. Jeden zo zadržaných bol za nelegálny prevoz zbraní odsúdený na 14 mesiacov nepodmienečne, jeho komplic dostal ročnú podmienku. Obaja boli na päť rokov vyhostení.