„Zariadenie toho času nemôže vykonávať opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, a to bez ohľadu na to, či by v zariadení boli klienti na základe uzatvorenej dohody, alebo súdneho rozhodnutia,“ tvrdí Daniela Rodinová z tlačového odboru rezortu práce. Rovnako to má podľa nej platiť aj pre dospelých klientov.

Znamená to, že by mal byť Čistý deň prázdny. Ale nie je. Potvrdila to trnavská župa, ktorej zamestnanci začiatkom júna navštívili zariadenia Čistého dňa v Galante. Presvedčil sa sa o tom aj TREND. Prítomnosť dospelých klientov nám v polovici júna potvrdili zo susednej usadlosti, kde sídlia saleziáni, a rovnako aj zamestnanec Čistého dňa.

Tománek: Strkáte nos do súkromných záležitostí

Manželia Tománkovci v zariadení neboli. Na písomné otázky odpísal Peter Tománek iba toľko, že od marca už ich nezisková organizácia nie je financovaná z verejných zdrojov, z čoho usúdil, že strkáme „svoj zvedavý, tendenčný novinársky nos do súkromných záležitostí“. Z uvedeného podľa neho vyplýva, že nie sú povinní „ani zo zákona, ani z etických dôvodov poskytovať akékoľvek informácie“.

Vraj ak chceme odpoveď na otázku, na základe akého zákona poskytujú starostlivosť o drogovo závislých, keďže ministerstvo práce tvrdí, že za nijakých okolností tak robiť nemôžu, odpísal: „V podstate žiadate nepokryte, bez hanby a zadarmo naše 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa