Kryptomenová burza FTX, ktorá minulý týždeň podala v USA žiadosť o ochranu pred veriteľmi, uviedla, že 10 najväčším veriteľom dlhuje takmer 1,5 miliardy dolárov. Ďalších viac než 1,6 miliardy dolárov potom dlhuje ďalšej štyridsiatke najväčších veriteľov. Informovala o tom agentúra Reuters.

FTX v sobotu oznámila, že jej dlh voči 50 najväčším veriteľom predstavuje takmer 3,1 miliardy dolárov (2,99 miliardy eur). Z toho 10 najväčším veriteľom dlhuje približne 1,45 miliardy dolárov. O akých veriteľov ide, burza nezverejnila.

Binance z obchodu vycúvala

FTX, druhá najväčšia kryptomenová burza na svete, požiadala súd v štáte Delaware o ochranu pred veriteľmi v závere minulého týždňa. V dôsledku jej bankrotu čelí zhruba milión zákazníkov a ďalší investori stratám za miliardy dolárov, dodal Reuters.

Burza sa dostala do problémov s likviditou. Ešte začiatkom minulého týždňa sa zdalo, že ju zachráni a prevezme najväčšia svetová kryptomenová platforma Binance. Tá však po tom, ako zistila rozsah celkových záväzkov FTX, z obchodu vycúvala.

Ďalšie dôležité správy

Európske akciové trhy sa v utorok v posilnili už piaty deň po sebe. Polepšili si defenzívne a ťažobné tituly. Obavy z recesie však zabránili výraznejšiemu nárastu.
Neprehliadnite

Krachuje jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete