Slovenský výrobca papierových obalov Eco-Bags Myjava plánuje rozšíriť výrobu. Projekt počíta s investíciou viac ako 15 miliónov eur a so zvýšením zamestnanosti o 110 nových pracovných miest. TASR o tom informovala Petra Greksová zo spoločnosti Eco-Investment, ktorá je investorom.

Pre rozšírenie výroby sa spoločnosť rozhodla z dôvodu väčšieho dopytu po tovare vyrábanom v existujúcom závode, nepostačujúceho technologického zariadenia a tiež z dôvodu nedostatočnej kapacity skladovacích priestorov.

Elon Musk, Chairman and CEO of , unveils the company's new electric semi-truck in Hawthorne, California, on November 16, 2017. The semi-truck can go 500 miles with a full load at highway speeds, which is twice the distance of most U.S. freight routes. Musk also announced a new version of the popular Roadster which can go from 0-60 in 1.8 seconds. Photo by /UPI, Image: 355620664, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, UPI
Neprehliadnite

Bude Tesla druhý bitcoin? Analytici tam už vidia podobnú špekulačnú bublinu

„Závod plánujeme rozšíriť o výrobno-skladovací monoblok, ktorý postavíme v tesnej nadväznosti na už existujúci výrobný závod. V novej hale vzniknú priestory na balenie, lisovanie orezov, časť expedície a ďalšie výrobné priestory," uviedol predseda predstavenstva investora Milan Fiľo.

Firma v súčasnosti produkuje takmer miliardu kusov papierových obalov ročne, z ktorých viac ako 90 percent exportuje do krajín Európskej únie. Spoločnosť, ktorá v súčasnosti zamestnáva 70 ľudí, počíta aj s vybudovaním parkoviska pre osobné vozidlá a nových šatní s hygienickým zázemím pre ďalších zamestnancov. Tých plánuje do konca roka 2022 prijať 110. Spoločnosť pôsobí na Myjave od júla 2013, keď bola do novovybudovaných priestorov presťahovaná výroba z Ružomberka.