F. Strangia, ktorý si má odpykať 14 rokov väzenia za obchodovanie s drogami, zatkli vo štvrtok večer v kalábrijskej provincii Cosenza. Jeho zatknutie je podľa Salviniho dôkazom, že „štát je prítomný a nevzdáva“ boj proti mafii. „Tu sa nezastavíme,“ dodal.

'Ndrangheta je talianska zločinecká organizácia, ktorej hlavným pôsobiskom je južný región Kalábria. Považuje sa za najmocnejšiu mafiu v krajine a je hlavným dodávateľom kokaínu do Európy, pripomína agentúra DPA.

Na Slovensku bola spájaná s vraždou Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Investigatívny novinár písal o ich biznise a podozrivom čerpaní agrodotácií, no článok vydať nestihol.

Antonino Vadala, ktorého spájajú práve so skupinou 'Ndrangheta, bol jednou z hlavných postáv článku. Cez bývalých obchodných partnerov Máriu Troškovú, Viliama Jasaňa a Róberta Madeja mal kontakty na Smer a Úrad vlády – prvá menovaná bola štátna radkyňa a často robila spoločnosť expremiérovi Robertovi Ficovi na výjazdoch, druhí dvaja menovaní sú vysokopostavenými členmi Smeru.

Neskôr ho slovenské úrady vydali talianskym kolegom, kde čelí aj obvineniu z pašovania drog.

Aktuálne zistenia TRENDU z rôznych verejných registrov i priamo od ľudí z východu Slovenska poukazujú na to, že okolo zvyšku talianskeho klanu na čele s jeho svokrom Diegom Rodom sa veci naďalej hýbu. Viac sa o tom dočítate v tomto texte.