Podľa ministra hospodárstva a predsedu koaličnej SaS Richarda Sulíka,  zásah v sídle Penty, kam v utorok poobede zasiahlo desiatky ozbrojených kukláčov bol neprimeraný.

Prečo ich tam muselo ísť 50? Možno niekedy je to priveľa,“ povedal šéf rezortu hospodárstva v diskusnej relácii TA3 V politike.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Na snímke policajti vychádzajú z Digital Parku 1. decembra 2020 v Bratislave.FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Boj s korupciou nie je televízna relácia, ozbrojení policajti nie sú garantom úspechu

Zároveň však dodal, že forma zásahu je úplne v rukách polície. To, že NAKA zasiahla, je podľa neho výsledkom toho, že polícia má za aktuálnej vlády plne rozviazané ruky.

Pre mňa je dôležité, že keď mám na výber buď niekoho teatrálne zatknúť, alebo že sa roky nič nedeje a vyšetrovateľ dostane klepnuté po prstoch, keď chce niečo vyšetriť, tak si vyberiem teatrálne zatýkanie," dodal Sulík.

Predseda opozičného Hlasu Peter Pellegrini v diskusií dodal, že policajná akcia v sídle Penty bola príliš teatrálna so snahou „prekryť neschopnosť vlády zvládať iné veci“. Dôležité podľa neho bude, či sa spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka pre zobchodovanie nahrávky Gorily podarí aj odsúdiť.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta